| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Curand termin liceul si nu stiu nici la ce facultate sa dau si nici unde sa ma angajez.La un timp voiam sa ma orientez la kinetoterapie, insa am vazut ca nu prea sunt locuri de munca.Nu prea ies in evidenta cu nimic, in afara de faptul ca stiu limba spaniola(nu vreau sa plec din tara)si ca imi place sa conduc.In ce meserie pot sa fac cam 1800de lei? Ce ziceti de curier sau agent de vanzari? Nu vreau raspunsuri gen bani pe net, moneda virtuala si altele.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Ca agent de vanzari poti prinde si 5000 pe luna.Insa iti trebuiesc mai multe cunostinte pentru acel salariu decat condusul sau vorbitul.Insa da, se poate traii bine din asa ceva daca chiar vrei.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Call center, spaniola. Job de rahat. Curier sau agent de vinzari, de rahat sau misto, depinde si de tine si de unde te angajezi. Pune-ti la punct si engleza si altfel discutam.