| mariusspeedy1 a întrebat:

Salut big grin tuturor as avea si eu o intrebare. Cum sa fac sa devin cantaret. eu imi fac versurile si sunt chiar bune sau m-ati putea ajuta cu niste sfaturi? si care stiti un studio de inregistrare in Timisoara

5 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Pana sa ajungi in studio mai ai de mancat, insa iti poti face propriile compozitii si sa le trimiti prin mail formatiilor / cantaretilor care le accepta. Pe site-ul lor oficial, de obicei, cei care accepta astfel de treburi, au si o adresa de contact unde sa pui materialele. Ei intra si le vad / asculta. BUG Mafia e primul nume care-mi vine in minte cand vorbesc despre astfel de lucruri.

Sau ai putea participa la showuri gen Romanii au talent, Vocea Romaniei, etc... dar... mai greu.hee hee

| Anonymous20 a răspuns:

Frate, ai putea să îţi cumperi un microfon performant cu 50 de lei şi te înregistrezi la calculator utilizând programul Audacity. Baftă!

| oct345 a răspuns:

Detalii legate de un studio de inregistrari aici : http://forums.rgc.ro/......imisoara/. Sper ca ti-am fost de ajutor! funda plz.

| mela345 a răspuns:

Ba mai bine ocupate cu curățenia la porci decât sa te gandesti tu la cariera ta muzicala mai bine sa nu te faci de rusine.

| mariusspeedy1 explică (pentru mela345):

Ha ha buna gluma Nu o mai zi!