| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Dacă am hotărât sa fac facultatea la fara frecventa la drept la unibuc, mai pot sa ma schimb de anul viitor la învățământ cu frecventa?
Am fost nevoit sa fac asa pentru ca eu locuiesc cu iubita in Suedia și ea este gravida acum asa ca nu pot sa fac cursurile la program normal, cel puțin un an pentru ca este foarte emotiva și îngrijorată cu privire la sarcina în perioada asta și nu vrea sa mergem cu mașina sau avionul.
Va mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca locurile celor de la zi sunt deja ocupate.

| inimareala007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hmmm!
Destul de aiurea, pentru mine bineînțeles!

| Sophieka a răspuns:

Intreaba la secretariat...

| Ararat a răspuns:

Teoretic da, practic e imposibil ce iti propui. Realizezi ca trebuie sa vii in tara pentru examene? Asta nu e facultate pe care sa o faci in paralel cu munca. O privata poate merge.

| inimareala007 a răspuns (pentru Ararat):

Salut!
Știu ca eventual va trebui sa ajung în tara dar un an de zile pana naște prietena mea nu pot sa vin, bineînțeles la examene o sa vin eu singur cu avionul la București!
Nu pot sa o las pe ea singura aici și asa am probleme cu părinții ei, nu suporta faptul ca ea are ca iubit un roman, plus avem doar 19 ani, dacă plec acum din Suedia, părinții ei o sa facă mare scandal ca o las pe ea aici si eu merg sa mi continui studiile!
Nici nu știu ce sa fac, sa iau avionul pana la București sa intreb acolo la secretariat deși n are sens eu deja sunt la fără frecventa, pot astepta pana dau examenul doar ca eram curios!