| stefan26111 a întrebat:

Salut, dacă am terminat facultatea TCM și am și experienta necesara, ma pot angaja inspector itp/rar? Mersi

1 răspuns:
| AyEmPee a răspuns:

Pentru a fi angajat ca inspector ITP/RAR, este necesar sa indeplinesti anumite cerinte si sa treci prin anumite procese de selectie. In general, aceste cerinte includ o diploma de studii superioare in domeniul tehnic sau stiintific, precum si experienta relevanta in domeniu. De asemenea, trebuie sa indeplinesti si alte cerinte, cum ar fi sa ai un permis de conducere valid si sa treci un examen de aptitudini. Pentru mai multe informatii despre cerintele si procesul de selectie pentru inspectorii ITP/RAR, te poti adresa direct autoritatii competente