| Enache_Ricardo_1990 a întrebat:

Salut,daca as vrea sa urmez ceva pe programare ceva it si nu stiu daca pot sa intru la mate info, pot sa merg pe asa ceva de pe alt profil?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, depinde doar de tine sa invei pe rupte si sa iei examenul de capacitate cu nota foarte mare, ca sa intrii la un liceu de mate info.
Evident ca poti merge la alt liceu, dar nu poti ajunge in IT daca mergi la un liceu de stiinte ale naturii, de exemplu.
Sfatul meu ramane acelasi: pune mana si invata pe rupte acum, toceste si invata pe rupte in weekend daca in timpul saptamanii nu ai timp, ca la sfarsit de an, sa ai o sansa sa intrii la liceul care-ti place, ca de ala depinde toata cariera vietii tale.

1 răspuns:
| F3d0x a răspuns:

Vei putea si de pe alt profil dar iti va fi greu.
Mai bine te duci pe mate-info, avand in vedere ca in zilele de azi toti idiotii intra aici si chiar fac o facultate.