| florin926481f a întrebat:

Salut,
Daca aveti informatii cu privire la admiterea in institutiile militare imi puteti spune la ce materii se da examen de admitere la scolile de maistri si subofiteri in speciala la Fortele Aeriene?
In afara de asta inaltimea de 1, 70 poate fi un impediment atat la scolile de subofiteri cat si la alte structuri militare?
Dau un exemplu, sa zicem ca vreau sa aplic la programele de selectie pentru operatori FOS/FNOS asta evident dupa ce as fi deja in sistem, ar fi inaltimea un criteriu pentru care as putea fi respins?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ai aici metodologia cu tot ce vrei

http://smmmsfa.ro/topic/noutati-admitere-2022/