| Dianaxdxd a întrebat:

Salut, daca merg la facultate pe pictura ce pot sa lucrez dupa?
La fel daca merg la limbi straine cum ar fi chineza ce pot sa lucrez dupa?

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Arhitect, design interior.
Poți face tablouri și să le vinzi apoi
Limbi străine, profesor, traducător etc, și aici, bani frumoși

| RoCkKiD a răspuns:

Daca mergi la pictura poti fi pictor si cam atat.

Daca mergi la litere si inveti chineza aia (daca doar iei diploma fara sa stii nimic e egal cu zero) poti face bani frumosi din traducere dar ma indoiesc ca o sa inveti tu mandarina in 3 ani de zile la nivel de traducator.