| Daniiii1234512345 a întrebat:

Salut, daca sunt miop si vreau sa fac operatie cu laser si astept cat trebuie ca sa se vindece ochii, dupa se poate trece proba medicala la scoala de agenti fara nici o problema? Mentionez ca alte probleme medicale nu am.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La 3 lui dupa operatie cu laser, vederea se stabilizeaza si se poate obtine aviz medical ocular afirmativ, pentru conducere.
Insa, operatia cu laser se face doar daca miopia s-a stabilizat, ceea ce se intampla la varsta de cca. 28-30+ ani.

| sierra1 a răspuns:

Tânăr fiind, n-ai fi primul ce a făcut așa și a reușit