| gGrigore a întrebat:

Salut, daca sunt partener youtube, am 3000 de abonati.
Cam citi bani scot pe luna?
Dau funda....

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

M-am tot informat de asta si din cate am ajuns sa cunosc pana acum:
1. banii se scot din reclame, conteaza cate persoane faci sa vina pe canalul tau/la clipul tau, dar daca nu da nimeni click sau nu se uita la reclame, tu nu primesti bani. Am vorbit cu un baiat care avea 10 000 abonati si el cica facea in jur de 300-400 lei, dar depinde de fiecare clip pus. Luna asta poti face 0 lei sau maxim 30 lei, dar luna viitoare daca ai un clip care aduce multa lume care da click sau se uita si la reclame, poti avea peste 100 lei.
Banii nu ii primesti decat dupa ce depasesti suma lor minima (stiu ca era in jur de 70 dolari parca sau cam asa ceva).
Nu am incercat sa fac asta, e doar vorba despre lucrurile care m-am informat ca am de gand sa ma apuc de un canal youtube.
Pe scurt: nu conteaza numai abonatii ci si vizualizarile, plus ca suma nu e fixa.