| CatalinElisei a întrebat:

Dacă urmez un liceu de profil economic pot ajunge ceva "mare" adică o meserie cu un salariu bun?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Un profil economic fara studii superioare, nu prea prevede un viitor "mare" cum speri tu...
Asa ca, trebuie si o facultate.
Mult succes!

| cristimihailov a răspuns:

Se spune ca tu decizi daca vei fi mare sau nu. Nu jobul.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa ajungi "mare" si cu un salariu bun si cu 2 clase...
Nu iti garanteaza nimeni ca o sa fii o persoana de succes indiferent de ce scoala ai terminat, poti sa termini si Harvartul si Oxfordul si dupa sa lucrezi la KFC...
Ca sa aungi "mare" trebuie mai mult decat o scoala, trebuie abilitati, perseverenta, dedicatie, munca (multa munca)... Si daca la toate astea mai pui si putin noroc, o sa ai un salariu bun. Da, scoala te ajuta mult, dar nu iti garanteaza nimic. In plus de asta, facultatea e mai importanta, nu o sa te intrebe nimeni ce liceu ai terminat, doar daca l-ai terminat. Facultatea pe care o s-o urmezi dupa iti da locul de munca.