| Sorin5432 a întrebat:

Salut, daca vreau sa aplic la Scoala de operatii speciale FOS care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez? Imi poate da cineva niste detalii...

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Periodic, în cadrul Forţelor Navale, au loc selecţii pentru militarii destinaţi forţelor pentru operaţii speciale. Pentru a putea face parte din această armă de elită, un marinar trebuie să aibă calităţi deosebite
Sunt etape dure de pregătire în urma cărora doar un procent de 20-30% reuşeşte să dobândească recunoaşterea de scafandru de luptă în cadrul forţelor pentru operaţii speciale.