| Rquw a întrebat:

Salut! Daca vreau sa ma duc in armata, cat timp trebuie sa stau acolo?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- in ce armată ai dori?
- pe ce post ai vrea?
- ce grad ai avea dacă te-ai duce?

stiind astea, ți-am putea spune cât stai

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În armată nu te duci, ci te angajezi.Trebuie să stai cât scrie în contractul pe care îl faci.

| gabicoo a răspuns:

Stai acolo până te împușcă! După care te poți pensiona!

| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori cati ai acum NU te poti duce in armata, doar la scoala ca s ainveti acrte!

| ReddY25 a răspuns:

Cat vor sefii

| darrio2007 a răspuns:

Te angajezi si stai pe toata perioada contractului. Dar inca esti mic.

| Ciprian09 a răspuns:

După ce treci de toate probele ai o perioada de instrucție de aproximativ 4 luni jumătate apoi urmează un contract de 4 ani. dupa îl reînnoiești sau nu! Dacă pleci în timpul asta, plătești restul de contract! Hai noroc!