| Manug1 a întrebat:

Daca vreau sa urmez o cariera in tenis la ce liceu să merg?(Sunt din Bistrița)și fac tenis la GS club tenis Bistrița! dau funda!

1 răspuns:
| Xw3R a răspuns:

Poţi face o carieră din asta, voinţă să fie. Poţi ajunge chiar numărul 1. Trebuie să faci un liceu cu specializarea tenis, bineînţeles. Un liceu ar fi în Constanţa, despre Bistriţa nu prea ştiu, dar te poţi interesa happy De la ce vârstă joci tenis? Poţi să joci şi de câţiva ani, şi de câteva luni, n-are importanţa. Importanţă are cât de bine joci şi cât de mult te impui pe terenul de tenis.
Dacă ăsta e visul tău şi o faci din plăcere, poţi câştiga câteva 'casting-uri' ca să zic aşa. După ce termini liceul cu specializarea tenis, poţi face şi o academie de tenis. La început o să fie greu, va trebui să plăteşti o taxă pentru a ajunge să joci într-un meci. Ai nevoie şi de un agent care să se implice cât mai mult. Numai bine!