| mosw a întrebat:

Salut,dati-mi niste idei de afaceri,care as putea sa o practic in timpul liber, dupa scoala si sa fie catusi de cat profitabila nu munca 12h ca migu, dau funda la cel mai bun raspuns.Nu raspunsuri aiurea.

5 răspunsuri:
| Monys a răspuns:

Mergi la furat e cel mai usor!

| valentino52 a răspuns:

In primul rand sa iti deschizi o afacere iti trebuie bani sa investesti. Apoi iti deschizi o firma, inchiriezi un spatiu comercial si iti deschizi un punct de lucru. Iei un milion de autorizatii, angajezi cu carte de munca si alte nebunii si te ocupi de afacere daca vrei sa ai succes. Doar nu vrei sa te apuci sa cumperi telefoane si sa le vinzi ilegal la colt de strada sau mai stiu eu ce altceva. Daca nu ai posibilitatea financiara sau varsta necesara pentru o afacere atunci te angajezi part-time la afacerea altcuiva nu?

| unul1 a răspuns:

Http://3afaceri.blogspot.ro/ incearca ceva de aici dar nu prea ai ce face mare lucru...

| Andreea20130 a răspuns:

1) Reprezentant la anumite firme de vanzari produse
2) Un job part-time, de exemplu promotter
3) Un alt job part-time (sa completezi anumite sondaje etc)

| AndreiKaze a răspuns:

Iti recomand sa te inscrii intr-o afacere de tip MLM cum sunt cele cu reprezentanti, dar sa nu te ocupi asa mult de vanzari, ci de construirea structurii, care sta la baza afacerii.
Daca vrei mai multe detalii iti stau la dipozitie la ID-ul fmgroup_contact@yahoo.com. Astept mesajul tau.