| SuperCoolDude a întrebat:

Salut!

Dau fundã răspunsului util.

Mi se mãreşte salariul, dar am înțeles că se schimbă și tipul contractului.

Îmi puteți spune, vă rog frumos, ce este și ce implicã un contract de colaborare "pe drepturi de autor"?

Eu am funcția de Operator PC în contract, țin să precizez.

Cu ce este diferit față de cel normal, clasic, pe perioadă nedeterminatã?

O să îmi mai dea ăștia asigurare medicalã? Sunt dezavantaje la el?

Care e diferența?

Aștept răspunsurile voastre. Mulțumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In intrebarea ta sunt cateva neclaritati.
Angajatorul tau are OBLIGATIA sa-ti explice orice detaliu din contractul conceput de el, inclusiv implicatiile aferente (sarcinile de serviciu, economice, juridice).

| Violleta2022 a răspuns:

Pote te pune sa faci si teren happy

Vezi tu ce se adauga la contract, ca noi chiar nu avem ideea ce munca faci tu acolo, in ce domeniu si ce au de gand sefii tai sa-ti ceara.