| princebarbie11 a întrebat:

De 2 ani imi place de un baiat care e mai mare decat mine cu 2 ani, eu sunt in a 5-a el acum, el e in a 7-a, suntem in aceeasi scoala si am vorbit cand eram in a patra cu el si i-am spus ca imi place de el, iar el a zis ca sunt prea mica. Iar cand ma intalnesc cu el se uita la mine. Ce credeti, am vreo sansa cu el sau cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Ea.e. a răspuns:

Uite mai asteapta jumatate de an pana intri in clasa a6a.
si cand intri in clasa a6a mai vorbiti, mai baga-te tu in vorba cu el, chestii din astea.
Si atunci s-ar putea sa ai o sansa ca de obicei daca esti deja a6a pari in "cls mari"
Eu sunt a7a si in tabara de vara, cand am trecut din cls a6a in a7a am cunoscut un baiat care acum e a9a. Si am fost cu el, bla bla si ne intelegem f bine chiar daca sunt doi ani.

Poate pentru baiatul ala conteaza si "aspectul fizic". Cand zic aspect fizic nu ma refer neaparat la fata, daca o ai draguta e chiar foarte ok.
Dar de obicei baietii se uita si la corp, adica sa nu fi foarte slaba dar nici ff grasa; lor le plac fetele in general nici drepte ca o scandura dar nici cu soldurile cat China.
Daca ai forme echilibrate e ok. In cls a6a s-ar putea sa incepi sa te dezvolti mai mult din toate punctele de vedere daca intelegi.
Adica sa nu arati prea a "copil micut" - cum mai zic ei- dar nici a "adolescenta prea dezvoltata" sau look like a woman.

S-ar putea ca daca te reusesti sa te imprietenesti bine cu el, sa legati o prietenie "stransa" daca pot sa zic asa, si daca mai cresti putin atunci sigur cand vei fi a6a si el a8a te va remarca. happy

Acum depinde si de fizionomia lui, de caracter, chiar si zodii.
Vezi ce faci sa te "adaptezi" stilului lui de viata si sa-ti faci prieteni din grupul lui pentru a fi cat mai aproape de el.Asta pentru a-i dovedi ca va"potriviti".

Desigur multe fete sunt dispuse sa faca orice pentru a placea unui baiat, unele ajungand si la operatii estetice.
Dar cum ai zis esti cls a5a. Eu zic sa nu te dedici in totalitate facandu-i lui pe plac. Uneori te poate considera chiar prea posesiva. Daca te simti in largul tau in compania lui si nu dai semne de incordare chiar e bine.

Aceasta strategie a mers de multe ori.
Te pup:* daca mai ai nevoie sa afli ceva in legatura cu aceasta relatie contacteaza-ma pe privat.
Succes :*:*:*

12 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Daca tu esti aia din poza, atunci nu ai nici o sansa, caci ala sigur e gay. Zic asta deoarece o fata draguta ca tine ar trebui baietii sa alerge dupa tine, nu tu dupa ei. Daca i-ai zis ca iti place de el, atunci ai facut un pas bun, o sa se coaca la cap, o sa vezi, tot la tine ajunge. Fetele incep sa arate mai dezvoltate pe la 13-14 ani, inca imi amintesc cum gandeam eu, ca nu ai ce sa faci cu fetele de 12 ani, dar cand la noi in clasa au inceput toate sa faca funduri si sani, doamne ce placere era sa merg la scoala laughing. Apropo, de fiecare data cand va vedeti, priveste-l in ochi si o sa vezi cum intoarce capu', important este sa nu intorci tu prima capu'. Bafta.

| Ea.e. a răspuns:

Apropo, nu lua prea mult in considerare commurile de genu' : " esti prea mica". Dragostea nu are varsta. Si la 11 ani nu esti prea mica.Esti deja cls a5a.

Daca il iubesti chiar asa de mult atunci nu te lua dupa gurile rele.
Deigur, unele "prietene" de-ale tale s-ar putea sa fie geloase si sa isi arate adevarata fata. Nu le baga in seama, ignora-le! Treci pe langa ele zambind si zi-le "Buna!" daca vrei.

Si cu baiatul acela, zambeste-i in continuare, imprieteneste-te cu prietenii lui bla bla... ce ti-am zis si in mesajul anterior.
pup :*

| Deny_8368 a răspuns:

Esti mult prea mica sa ai un iubit...degeaba incerci sa-l faci sa te placa. daca lui nu`i place de tine este in zadar...

| lololololol a răspuns:

Sunt de acord cu @Deny. SUnt sigura ca este doar o simpatie. O sa iti treaca puisor. :*

Bafta la scoala.

| OHmyGosh a răspuns:

1:Nu ea e cea din poza(cea din poza e Selena Gomez care are 18 ani acum). 1:Eu sunt de varsta ta si mie mi s-a intamplat chestia astasi mi-a trecut foarte greu.Eu zic ca-s prea micuta sa am iubit.Am doar 12 ani...Mai astept macar 2 ani.

| Mariusrap91 a răspuns:

Hei fata, opreste-te putin. Tu vezi in ce clasa esti? Tu esti pe-a 5-a si vrei prieten deja. Mai asteapta si tu 2-3 ani si dupa aia gandeste-te la un prieten.

| princebarbie11 explică:

Red_ribbon nu e doar o simbatie daca ar fi fost o simpatie mi-ar fi trecut intr-o luna apai mie si acum imi mai place de el, ce-am simtit pentru el n-am simtit pentru nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date la iel semna un baia

| AdaIoana18 a răspuns:

Intradevar esti putin prea mica sa ai un prieten dar mai asteapta macar pana la sfarsitul clasei a6a, iar apoi probabil ca vei avea o sansa cu el. Succes!

| ViViAnALaNa a răspuns:

Sti, eu tin cu tine... am colegi care au prietena de cand erau a 4-a

| deea1980 a răspuns:

Buna pitic, ceilalti ti-au raspuns pe un ton parintesc si au dreptate intr-un anumit punct dar ar trebui sa-si aminteasca de anii adolescentei si sunt sigura ca toti au trecut prin asa ceva, inclusiv eu.
Tind sa cred ca nu te gandesti la o relatie cu el gen mama cu tata, sunt senzatii si sentimente care sunt normale la varsta ta, pe vremea mea baietii faceau primul pas si imi scriau biletele, acum nu stiu care este moda.hehe...vreau doar sa iti spun cateva trucuri care prinde la oricare varsta...
1.nu ii arata niciodata ca esti innebunita dupa el... dar, atunci cand se uita la tine iti poti falfai genele si chiar poti scutura din coama, in cazul in care ai parul lung

2.fi in centrul atentie intodeauna cand el este prin preajma, zambeste larg dar nu prea zgomotos

3.cand sunteti intr-un cerc de prieteni nu ii da atentie, lasa-l pe el sa te sesizeze in schimb poti glumi cu prietenii lui si sa te faci interesanta
4.fi inocenta, nu vorbi vulgar, nu injura si nici nu practica jocuri pentru baieti,

Cred ca este suficient pentru inceput, fi misterioasa, gingasa si sigura pe tine, sunt cele mai puternice atuu-ri

Bafta pitic

| daiana_8523 a răspuns:

Incearca totusi sa nu pari prea disperata si ce daca esti in a-5-a? nu e nimic rau ai dreptul la a place un baiat si el fiind cu 2 ani mai mar nu e o diferenta enorma, sa nu exageram, mai incearcawinking