| Wordofthat999999 a întrebat:

De ce simt nevoia de a face rau intr.un mod sadic anumitor persoane, de exemplu tremur cand imi imaginez asta facand aceste gesturi in imaginatia mea.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Noi trebuie sa ne opunem oricaror influente negative.
Gandurile negative pot sa vina in mintea noastra; important este sa nu ne lasam mintea sa zaboveasca asupra lor pentru ca ne va face rau cum nici nu ne putem imagina.
Ca un exercitiu, trebuie sa gasesti o preocupare care sa iti tina mintea concentrata asupra ei (asupra activitatii); si in felul acesta nu vei mai avea cum sa mai zabovesti asupra gandurilor negative. Trebuie sa fii preocupat/a cu ceva practic.
Daca chiar nu gasesti nimic, sau poate chiar nu ai chef de invatat ceva, atunci poti sa incepi sa crosetezi si goblenuri pana la urma. Dar important este sa iti mintea neaparat preocupata cu ceva. Orice fel de activitate.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te-a posedat vreun demon la biserica cu tine la pomohaci sa scoata demonii din tine toti, astfel de stari sunt normale, toata ziua stati pe net e normal sa fi frustrat, complexat, trebuie sa isi faci prieteni sa socializezi

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru KoroSensei):

Eu lucrez online desi e normal sa stau pe net

Răspuns utilizator avertizat
| Wordofthat999999 explică (pentru RAY):

Pai stai putin, tocmai ai zis ca daca stam pe net mereu devenim frustrati si spui ca e normal si lucrezi online, scuze dar nu mai inteleg nimic chiar daca lucrezi asa tot nu schimba nimic laughing

| RAY a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Ma sincer nu e o meserie sanatoasa, probleme cu ochii, coloana, cateodata am ameteli, dureri de spate, ingrasarea, depresie, hemoroizi si aia cool, plus multi nervi cateodata, uni au pretenti mari, in fine nu e usor

| RAY a răspuns (pentru KoroSensei):

Vorbesc serios, dar nu e sanatos

| RAY a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Si eu am frustrări, depresie, plictiseala câteodată dar merg pe jos si ma ajuta mult

Răspuns utilizator avertizat
| Ralukafay a răspuns:

Mergi la un preot.In momentele astea ai mare nevoie de el.

| nirocino a răspuns:

Bre, nu e bine deloc. În Dex scrie că sadismul este o plăcere bolnăvicioasă de a chinui pe alţii sau de a-i vedea cum suferă; cruzime extremă, tendinţă anormală, perversiune şi viciu! devil

| EuEsteUnicorn a răspuns:

Nu e cam normal
Vorbind serios ar trebui sa te linistesti si sa te duci la biserica si sa te spovedesti. Atunci te vei simti mai bine

si daca nu vrei sau nu ai rezolvat nimic cu spoveditul. calmeaza.te sa dormi mai mult... Cateodata sentimentele astea sunt cauzate din cauza lipsei somnului