| Daniden09876 a întrebat:

Salut,de ceva timp ma informez despre Academia fortelor navale Mircea cel Batran,si evident am observat ca exista o sectie civila si una militara, fiecare cu profile diferite.Intrebarea mea este urmatoarea: Care este diferenta? Daca termini facultatea la sectia civila nu esti in armata?

3 răspunsuri:
| popapopica a răspuns:

Normal ca nu.

| Daniden09876 explică (pentru popapopica):

Bun,dar ce profesie ai dupa facultate? Din moment ce ai terminat o academie militara trebuie sa ai grad de sublocotenent sau in cazul marinei aspirant (din cate stiu eu).

| popapopica a răspuns (pentru Daniden09876):

E sectie civila in cadrul unei academii militare. Du-te la sectia militara si vei iesi sublocotenent.
Profesia va fi in functie de sectia urmata.