| Daniden09876 a întrebat:

Salut,de ceva timp ma tot gandesc sa urmez o cariera in MApn,insa sunt curios daca nu intru la vreo academie militara cum pot ajunge ofiter? Daca termin o facultate civila,iar apoi fac scoala de subofiteri, voi intra in campul muncii cu grad de ofiter datorita facultatii si studiilor militare pe care le-am facut in scoala sau exista alte cai? Daca sunteti care lucrati in domeniu sau pur si simplu cunoasteti situatia, va rog sa raspundeti.

Răspuns Câştigător
| Ciprian09 a răspuns:

Termini facultatea și te duci la academie.din civilie e mai simplu fata de cei deja întrați în sistem.

| Daniden09876 explică (pentru Ciprian09):

Bun,dar totusi cu o facultate civila si o scoala militara de subofiteri, voi intra in sistem ca ofiter sau subofiter? Aici e fractura mea de logica, voi fi ofiter datorita studiilor superioare, sau subofiter pentru ca amterminat scoala de subofiteri? Te-as ruga sa detaliezi daca poti si daca doresti evident happy

1 răspuns: