| Lolo2377 a întrebat:

Salut!
De curând am început un nou job, comisioner (nu în România) și pot spune că mă descurc cu liza, sunt rapid. Deocmadată nu am o normă, sunt de 1 săptămână, dar după 3 săptămâni voi avea normă. 1100 de cutii care trebuiesc asezate pe paleți.
Eu mă descurc la tot, în afară de asezat. Nu-mi ies, ba una mai mare acolo, ba una mai mică si nu arată bine paletul, cum arată la alții, drept, plat. Fac doar 600-700 cutii pe zi. V-am zis, după ceva timp o să trebuiască să fac 1100.
De preferat să-mi răspundă cine se pricepe sau cine a mai lucrat în domeniu. Cum să le fac mai rapid, să fie paletul drept la final. Menționez că sunt cam 200 de cutii pe palet si mari și mici. Intre 170-200 pică. Dacă puteți să-mi explicați vă rog frumos, cât mai îndetaliat cum să fac cu asezatul cutiilor. Imi place ce lucrez și nu aș vrea să mă dea afară doar pentru că nu pot aseza ca lumea niste cutii.
Cât mai îndetaliat, vă rog!

1 răspuns:
| nukeyly a răspuns:

Repetitia e mama invataturii in timp inveti singur, invata din decor fura meserie, un maestru care repeta o viata devine de neintrecut.

https://www.youtube.com/watch?v=cJMwBwFj5nQ
Bruce Lee Be As Water My Friend
https://www.youtube.com/watch?v=APx2yFA0-B4
Bruce Lee: Be like water (Inspirational)