| Radu0088 a întrebat:

Salut deci am 14 ani si vreau sa mă transfer la o școală de arte si nuș cum e cu Aste sunt pe clasa a 7a și urmeaza semestrul II deci știți dacă pot să mă transfer la o școală de arte n-am experiență și chesti de genu îmi place sa desenez și vreau să devin artist.

(va rog)

3 răspunsuri:
| Roberrt21 a răspuns:

Te poti transfera, o poti face in vacante, vei avea nevoie de aprobarea ambilor directori de școli, apoi va trebui sa dai niste diferente(daca este cazul)
Poti comunica asta dirigintelui/ei, o sa te îndrume ea. O seara buna!

| sierra1 a răspuns:

Nu te transferi, aștepți după clasa a 8 a și dacă iei EXAMENUL intri. Doar așa!

| Sophieka a răspuns:

Buna

Te poti transfera. Cere-i unui parinte sa telefoneze luni la scoala de arte sau mergeti pana acolo.