| Nikolaus a întrebat:

Deci as vrea sa stiu ce facultate trebuie sa urmez ca sa pot face parte dintr-o echipa care face jocuri. De exemplu sa fac parte din echipa de la DICE(Battlefield) sau Treyarch(Call of Duty). In special pentru console. Intru intr-a opta. Ce ar trebui sa invat? Tin sa zic ca imi place matematica. Stiu ca trebuie sa intru la mate info mai mult ca sigur. Merci.

3 răspunsuri:
| mdsimina a răspuns:

Studii în IT.
Facultate de Informatica sau Automatica si Calculatoare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. e o armata de oameni care lucreaza la un joc de la programatori pana la scriitori (cei ce fac povestea), regizori, designeri

| Nikolaus explică:

Pai cum e David Vonderhaar pentru Treyarch. Game Designer. Cam asa ceva.