| Gogoasa24 a întrebat:

Salut, deci doresc sa reformulez intrebarea, eu sunt la seral si anul viitor scolar trebuie sa dau bacul insa eu nu stiu deloc matematica, pot sa refuz sa dau bacul, in sensul sa nu ma prezint la probe si sa il dau dupa oricand vreau? De exemplu daca vreau sa il dau peste 2 ani, 5 sau chiar 10? Sau am doar o sansa si nu am sa pot da bacul? Chiar as vrea sa iau bacu si incep sa invat zilnic insa nu apuc sa recuperez atata materie intr-un timp asa de scurt.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa nu te prezinti acum la bacalaureat, o poti face oricand intr-o sesiune ulterioara.
Eu te sfatuiesc sa te prezinti si chiar la toate cele 3 materii, poate ai noroc si reusesti. Chiar daca nu reusesti la o materie sau nu obtii media 6 poti sustine ulterior examenul la acea materie, la doua sau la toate.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu te obligă nimeni să te prezinți la Bac. Tu diploma de 12 clase o primești oricum și cu și fără bac. Pe ăla îl poți da oricând.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De refuzat nu ai ce sa refuzi, de neprezentat e treaba ta. Poti sa il dai la ca varsta vrei desi nu cred ca la o varsta mai inaintata vei mai avea chef de carte, poate iti faci familie, ai de crescut copii, alta viata.
Si daca mergi acum nu ai nimic de pierdut chiar daca nu stii nimic cu ce te afecteaza? Mergi nu mai fi puturos, baga o fisa incearca.