| zjdhdhhd a întrebat:

Salut,doresc sa imi gasesc un loc de munca in strainatate ca si sudor naval eventual si lacatus naval
Ajutatima daca puteti!
Mentionez ca am varsta de 47 de ani
si sunt din Municipiul Braila!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dimineata.Nu este recomandat si cred ca mai nimeni nu te poate ajuta pe internet, doar in folosul propriu.Mai explicit teapa.Cu un loc de munca in strainatate te poate ajuta doar amici, prieteni sau rude care au mai fost, pe care te poti baza ca te duce la munca platita in mod sigur. Pe internet poti gasi doar tepari care pot profita de tine, te vor munci fara plata.O zi buna.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca cunosti ( la nivel conversational)vreo limba de mare circulatie(engleza, franceza, germana) iti poti gasi singur un loc de munca utilizand portalul :https://ec.europa.eu/eures/page/homepage?lang=ro

Daca nu, incearca-ti sansele in Romania --- din presa am aflat ca "Astra Rail Industries " din Arad are o "foame" acuta de sudori si lacatusi. Ii poti contacta direct de pe site-ul companiei :http://www.astrarail.com/news/jobs/

| darrio2007 a răspuns:

Nu aici.La ziarul Obiectiv din orasul nostru.