| anonim_4396 a întrebat:

doresc sa ma fac maseur ce trebuie sa fac ( studii, studi..etc)si daca aveti pe cineva ca maseur maseoaza si stiti de la ei cum se munceste si ce salariu au...va rog spuneti-mi! imi place foarte mult! multumesc mult dau funda!

1 răspuns:
| thenewshit a răspuns:

Salut. Este o activitate destul de incurcata, depinde de norocul pe care o sa il ai. Salariul o sa difere, evident, daca o sa lucrezi intr-o localiate uitata de lumea sau intr-o croaziera. Da ai nevoie de niste studii, cel mai bine este sa faci facultatea de educatie fizica si sport care zic eu, o sa te ajute destul de mult, pana la urma daca o dai in bara in a fi maseur, macar ai o facultate si de poti indrepta catre altceva. Mereu sa ai un plan b. Exista o varietate de maseuri : maseuri la cluburi sportive pentru recuperare, maseuri erotici, maseurii banali pe care ii stim cu totii etc. Poate sa fie o meserie frumoasa.