| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce dau bac-ul vreau sa ma angajez. Eu sunt din judetul Calarasi aproximativ 70km fata de Bucuresti si 50km de Calarasi. Ce sa aleg sa lucrez la Carrefour (Bucuresti Veranda) dar salariu e cam mic si nu ma incanta+naveta care ma omoara sau sa lucrez la Fan Courier? Daca imi da 1500lei si ceva transport e bine. As lucra cateva luni ca am nevoie de bani ca tot omul pana in decembrie dupa aceea vreau sa dau la pompieri.
Ps. la pompieri a ramas doar traseul utilitar si matematica?

Ma scuzati de eventualele greseli.

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

La pompieri este la fel ca in iarna trecuta, doar ca vor baga si fete anul asta si ne vor ciupi din locuri, colegu'! laughing
Nu s-a anuntat nimic de nicio modificare, vedem pe Site-uri daca vor schimba ceva. In rest, daca-i suni pe cei de la resurse umane, sunt paraleli cu admiterea.

Eu m-as fi bagat la curierat, in magazine te lucreaza ca pe cal, sunt cu ochii pe tine incontinuu si daca lipsesti putin, sar cu gura, la curierat cred ca se prinde loc mai greu, salariul stiu ca-i mai maricel, si...te plimbi. Curier n-am fost, hamal la Lidl si Jysk, da. Acum...cum ti-e tie mai bine, nu zic ca peste tot e rau, insa aici, la magazinele din PH, rupere.
Sanatate si mult noroc! Sa ne auzim cu bine la iarna!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, tu nu ai nici o calificare nici pic de experinta si deja faci gura ca ti se da salariu mic?
Halal educatie va mai dau parintii!
Daca nici macar nu esti constient ca tu ai habar de nici unele si ca ti orice job este bun, pentru inceput, indiferent de cat de mic este salariul, atunci stati casa pe pensia buniciilor sau a parintilor si spargeti seminte, la colt de strada.
Angajeaza-te in calarasi, ca nu mori daca nu muncesti in Bucuresti, ca nu fug cainii cu covrigi in coada la Bucuresti, mai ales ca nu ai posibilitati sa stai cu chirie acolo sau sa calatoresti zilnic.
Invata sa-ti ajustezi comportamentul, in functie de posibilitati.

| UNkF a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am mai lucrat la carrefour vreo 2 sapt asta vara. Problema e in felul urmator ma trezeam la 4 si la 5 aveam trenul, la 6 20 eram in Buc si de la 7 intram la munca pana la 16, la 17:30 aveam tren spre casa. O singura problema era: cand veneam cu trenul stateam in picioare 1h 20 min la munca la fel (cei drept mai ne lasa si in pauza la 2 ore) dupa care cand plecam acasa iar in picioare 1h 20 min si cand tragi linie stateam 15-16 ore in picioare pentru 60lei/zi. La mine in zona sunt Penny si Profi dar toate posturile sunt ocupate ca ar fi bine eram aproape de casa.
Nu vreau eu salariu de director de 10000 lei dar nici bataie de joc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru UNkF):

De ce nu-ti iei de munca in orasul tau? orice care se plateste, iti aduce bani si nu te pune sa calatoresti atat.
Ca nu poti sa ai pretentie la mai multi bani, doar pentru ca tie nu-ti ajung tie.
Cauat-ti de munca local ori ia-ti chirie in Bucuresti, cu mai multi, ca sa impartiti chiria. Asa fac oamenii ca sa se ajunga cu banii.
Nu avea pretentii acolo unde nu-i cazul!

| Gambrinus a răspuns:

Fan Courier mai bine... daca te angajezi ca si curier mai poti scoate si ceva ciubuc