| Anonim420420 a întrebat:

Dupa ce o sa termin scoala de pompieri o sa trebuiască sa intru in post altundeva decat resedinta mea. Cum as putea sa ma descurc? Ce inseamna chirie la un bloc? Camera este deja mobilata? Chiar nu am habar ce inseamna chirie la bloc. Va rog sa ma ajutati. Dau funda. Sper ca am ales bine categorie

2 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Inseamna sa stai intr-un apartament/camera singur sau cu altcineva, sa platesti facturi, sa faci curatenie, mancare sau sa ai grija de bani ca sa poti manca zi de zi prin oras. Inseamna sa te maturizezi, sa traiesti pe picioarele tale.
De obicei, apartamentele sau orice ai inchiria pentru a locui, sunt deja mobilate, dar gasesti si nemobilate, depinde cum doresti ca oferta este peste tot. Conteaza si orasul in care vei locui.

| Anonim420420 explică:

Si cum pot sa iau legătura cu un administrator dintr un bloc?