| Andrei20052 a întrebat:

Salut,eram curios,dacă urmez facultatea de inginerie aerospatiala, as putea continua pe viitor sa lucrez pe jet-uri militare?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pe scurt, facultatea asta te invata sa repari avioane si chestii de genul. Daca tu o sa stii sa lucrezi si cu jeturi din alea poti sa te angajezi si acolo pentru ca ei se vor uita doar sa ai diploma de inginer. Si s-ar putea sa nu iti ceara nici macar diploma

| gabicoo a răspuns:

Devii inginer. Vei face mentenanță și reparații. Ca să poți zbura trebuie să mergi la altă facultate.

| MistarGoGu a răspuns:

Pilot? Zici? La Academia Forțelor Aeriene H.Coanda Brașov eventual!
La inginerie aerospațiala înveți proiectare, execuție, aerodinamica!