| AmedeeaBeea a întrebat:

Salut! Este cineva student la facultatea de drept? Am câteva nelămuriri, cat de greu este, poți face față? Știu că este una dintre cele mai grele facultăți și că e enorm de multa materie, dar vreau și părerile voastre. Ai timp sa lucrezi daca ești și la facultate? As vrea sa mă angajez pe parcursul facultății, dar nu știu dacă aș face față.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi pe aici din experienta altora.
https://www.youtube.com/results?search_query=student+la+drept

Succes.

| teclado a răspuns:

Stai liniștit ca la unele care se fac pe bani părerea mea este că treci că gâsca prin apă.

Am locuit cu o fată timp de 8 ani
Care era secretara apoi a terminat facultatea de drept
Particulară
Apoi a ajuns jurista si avocat

Dar avea atât de mari carențe intelectuale în cât eu i-aș fi dar gradul 2 de handicap mintal

| anonim3247 a răspuns:

Facultatea nu contează cum o faci - contează ce faci după aia.