| anonim_4396 a întrebat:

Este profesia de arhitector buna? cam ce salariu are un arhitector? Rog seriozitate. Mersi

2 răspunsuri:
| teoooGT a răspuns:

Stiam ca se zice arhitect. Cel care proiecteaza case. Iar salariul la o astfel de meserie in ziua de azi este bun, chiar foarte buna.

| Mia999 a răspuns:

Da, ca arhitect normal ca o sa castigi experienta multa care o sa te ajute in aproape orice, dar nu cred ca se mai castiga foarte mult in zielle astea, cu criza, pentru ca nu-si va permite nimeni sa mai faca case, si cladiri, dar depinde unde te duci sa lucrezi, si daca iti faci un loc stabil.
acum cativa ani, pana a nu fi criza, arhitectura era una din cele mai bine platite meserii. eu zic ca o sa se merite, si o sa scoti bani frumosi daca te implici mult
succes:*