| Ionutzz234 a întrebat:

Salut,este utila germana si engleza in Romania, adica pot sa gasesc vreun job ok platit? Si nu in vreun domeniu gen IT sau de tip mate info deoarece am absolvit stiinte sociale si am gandeam sa ma apuc de germana

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| LordCristobal a răspuns:

Da,sunt utile ambele limbi si sunt cautate pe piata muncii.Cu cat stii mai multe limbi straine cu atat esti mai atractiv pe piata muncii.
Cele doua limbi sunt cerute in joburi gen call center sau in alte conpanii ale mediului privat din Romania.
Cu engleza si germana poti fi profesor si traducator.
In domeniul hotelier mai sunt cautate cele doua limbi.