| Usascartaie a întrebat:

eu am 15 ani sîn sunt la un liceu de turism și alimentație. Intrecerea mea este dacă as putea lucra pe plaja ca picol?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani nu este legal sa lucrezi!
Se va putea la 16 ani dar atunci, nu ca picol ori chelner pentru ca esti necalificat, in schimb poti lucra la: spalat vase, debarasat mese, spalat pe jos.

| Beldoschi_Marian_1997 a răspuns:

Poti sa lucrezi, eu am lucrat de la 14 ani ca picol in perioada verii, logic nu este legal dar asta depinde de patron, oricum vei lucra la negru si nu o sa iti faca contract de munca