| celmareinvata a întrebat:

Eu am 17 ani si dupa terminarea liceului vreau sa dua la facultatea de chimie deoarece imi place foarte mult chimia din toate punctele de vedere.Intrebarea mea este :La facultatea de farmacie trebuie sa stii si biologie deoarece eu sunt paralel cu biologia, adica detest aceasta materie deoarece sunt multe lucruri care trebuiesc invatate pe dinafara in schimb la chimie nu prea trebuie sa inveti pe dinafara.

3 răspunsuri:
| Ayaka a răspuns:

La facultatea de farmacie trebuie sa stii biologie din cls 9-10. asta invat eu acum pentru bac, si da, biologie de a 9-a e urata, cea de-a 10-a imi place. dar stii ca e si facultate de chimie in cadrul univ bucuresti? de ce te complici cu farmacie? acum depinde si din ce oras esti.

| dinhoo a răspuns:

Ce ai mai facut cu facultatea?

| roxana_4211 a răspuns:

Si eu dau la facultatea de farmacie si am avut aceeasi retinere, la inceput. biologia de cls. 9-10 este putin cam grea, deoarece nu prea are nici o logica si sunt foarte multe denumiri in latina...Dar este destul de putin, aprox. 50-60 pag de carte, iar grilele sunt foarte accesibile.