| Ionut188 a întrebat:

Salut..Eu am terminat clasa a 10-a profesionala..as vrea sa stiu daca fa doar 10 clase pot sa iau diploma de 10 clase...sau trebuie sa fac doate 11 clanse sa iau diploma?

1 răspuns:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna,nu iti da diploma,asa ne-a spus noua doamna profesoara, noi care suntem in invatamantul profesional, avem obligatia sa mai facem inca un an ca sa primim diploma in acel domeniu.La liceu primeai diploma de 10 clase.Eu unul a 11-a o fac la seral, ca imi da diploma, eu sunt pe a 9-a, acum.Raspuns castigator? big grin