| eliseidaniel13 a întrebat:

Salut, eu sunt Elisei. Am 15 ani și îmi place foarte mult Fizica, Matematica, Informatica, Tehnologia și etc..Sunt Clasa a 9-a, sunt la liceu profesional de mecanica. Recent l-am descoperit pe fizicianul Cristian Presura și mi-am dat seama cat de mult îmi place Fizica, nu știu dacă o sa pot sa ajung eu Fizician pentru că:
- La mine la școală nu s-a predat cum trebuie Fizica și Matematica.
DAR, de 1-2 săptamani am început sa iau meditatii la Matematica și mi-am dat seama ca de cand am început sa-o înteleg îmi place foarte mult.Aș vrea să devin Fizician și Inventator de Tehnologie.Ce-ar trebui sa învat și astea? Țin să mentionez că vreau să dau la Mate-Info din clasa a 11-a, ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai devenit asa de pasionat, nu inteleg de ce trebuie sa ceri parerea altora?

| eliseidaniel13 explică (pentru darrio2007):

Vreau să stiu ce ar trebui să invat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea că ai ales bine.

| Catrice a răspuns:

Ai auzit de facultate?

| eliseidaniel13 explică (pentru Catrice):

Bro, am întrebat ce-ar trebui să învăț mai am pana la facultate ma refeream la ce cursuri sa fac unde sa ma documentez

| Catrice a răspuns (pentru eliseidaniel13):

Întâi sa stăpânești bine materia din școală ca aia e baza. Fizica are multe ramuri, dacă nu știi pe care sa te axezi e nașpa. Găsești o grămadă de cărți de cumpărat sau online pe ce te interesează, dar fără să-ți explice cineva cum sta treaba ma îndoiesc ca pricepi prea mult.

| eliseidaniel13 explică (pentru Catrice):

Multumesc de Raspuns!