| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa ma fac medic, dar doamna de engleza mi-a zis sa dau la o clasa de bilingv engleza. Pot sa intru pe stiinte ale naturii bilingv engleza sau ceva de genul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra daca este un liceu cu acest profil si ai media de intrare.

| Alex704 a răspuns:

Dupa cum deja ti-a fost spus, daca e profilul poti.Ce as dori eu sa adaug este sa nu te avanti la bilingv ca a zis profa ta de engleza ca nu intotdeauna mai multe ore=mai multe cunostiinte.De exemplu, sunt atatea clase bilingve unde profesorii nu isi dau interesul la acea limba straina si degeaba ai tu 6 ore.