| Autoplex a întrebat:

Exista firme care angajeaza tineri pasionati in domeniul it, developer, etc care ii iau pe cei fara experienta intr-un stagiu de instruire/pregatire si daca chiar se pricep ii urca in companie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai toate firmele mari de IT au programe de internship

| Autoplex explică (pentru suntserios):

Nu am terminat o facultate, am fost in danemarca dar nu am finalizat. Am cunostinte de IT. Am fost anul trecut la un targ de joburi si mi-a spus o firma care cauta tineri, pe care ii iau de la zero si sunt oameni care ii instruieste si daca se pricep urca la alt stagiu. Unde pot gasi astfel de joburi?

| KodrutZ a răspuns (pentru Autoplex):

Depinde ce intelegi prin "cunostinte de IT". Daca nu vrei sa iti mai bati capul cu studii si esti autodidact, cred ca solutia cea mai buna ar fi sa faci un PFA/SRL/deloc si sa prestezi ca freelancer.