| LSMM a întrebat:

Exista vreo metoda prin care iti poti schimba felul de a gandi si a vedea anumite lucruri? Vreau sa am o minte mai deschisa, sa fiu mai receptiva la nou, sa-mi doresc sa descopar lucruri diferite. Mai e posibil? Mentionez ca nu sunt genul de om exagerat de introvertit. Pot spune ca sunt chiar o fire optimista. Cum as putea sa adaug si virtutile pe care le-am mentionat mai sus?

2 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Da, citeste carti multe..si de calitate vezi ce spun cei maturi ca le-a placut, comunica, intra in grupuri, socializeaza. deja esti mai deschisa la minte decat majoritatea daca intrebi asta. intreaba-te ce-i place, ce te pasioneaza si apoi incearca sa gasesti moduri in care sa faci/intelegi sa stii mai multe despre lucrurile alea eventual cu cineva care are aceeasi curiozitate ca si tine despre lucrurile alea

| Teollyna a răspuns:

Asta poti face foarte greu, dar daca esti opttimiest vei reusii! Trebuie sa te gandesti cum ar fi mai bine pentru tine, dar si pentru cei din jurul tau! Aici cred ca decat tu te poti ajuta cel mai mult, oricat de multe raspunsuri ai primii!