| MadalinT00 a întrebat:

Imi doresc sa ma inscriu la Litere sau la Drept.Stiu destul de bine gramatica, dar am observat ca la aceste facultati 50% conteaza examenul si 50% Bacul.Imi este teama ca nu voi fi admis din cauza mediei foarte mici de la Bac 6.50.Cateva sfaturi daca puteti sa-mi dati?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vrei la litere aka una din specializari e romana, dai comentariu literar nu gramatica. Pai aia e, trebuia sa inveti pentru bac, te chinui sa iei mare la admitere si asta e. Ori tragi tare in facultate sa intri la buget pe sem 2.

| RobertMoon a răspuns:

Un sfat: daca ai medie mică îți recomand să depui dosarul în două locuri, adică în caz că nu ești acceptat acolo, poți fi in cealaltă parte, sau de preferat te poți înscrie undeva unde ai nevoie doar de dosar.