| brokxy a întrebat:

Salut.Imi plac foarte mult animalele de cand eram mica imi plac.Asi vrea sa fiu veterinar sa le ajut.Stie cineva ce mi-ar trebui pentru a ajunge veterinar? Sunt in clasa a-7-a si am note bunicele la biologie.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Poti vedea aici care sunt conditiile de admitere la facultatea de medicina veterinara de anul asta. http://fmvb.ro/social/?page_id=1360
As zice ca ti-ar fi mai bun un liceu cu profil de stiintele naturii, ti-ar fi de ajutor si la admitere, si in facultate.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Facultatea de Medicină Veterinară, în prealabil să termini cu diplomă de bac, liceul.
Succes!
Pa, pa.