| Andrei226 a întrebat:

Salut! Imi poate oferi cineva niste detalii despre facultatea de pompieri? Eu nu locuiesc in Bucuresti si as vrea sa stiu cam cat de des ar trebui sa ma duc la facultate, sau daca ar trebui sa stau la camin

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea de pompieri, din cadrul Academiei de Politie din Bucuresti, este cu freventa si, de regula, studentii stau in caminele Academiei, cu exceptia celor din Bucuresti, care pot primi aprobarea de a sta la domiciliul familiei.
Asa fiind o sa fii tot timpul acolo, exceptie ca, la sfarsitul saptamanii, poti fi invoit sa iesi in oras sau sa mergi la domiciliu.

| gabicoo a răspuns:

Nu cred că există facultate de pompieri. Poate o școală postliceală cu profilul ăsta.