| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Îmi poate spune cineva cum poți ajunge Corp Diplomatic în România?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai deja o facultate și cunoști la nivel avansat una sau mai multe limbi străine, apoi urmezi Instititutul Diplomatic Român.
Apoi te înscrii la concurs pentru posturile vacante.
Mai citește și
https://lege5.ro/......e-269-2003

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

N-are nici gimnaziul terminat, deh...

| MotoBlitz explică (pentru sadrian46):

Credeți că ar avea șanse un civil în fața celor care au rude în acest domeniu? Și dacă aș parcurge tot ce mi-ați spus dumneavoastră mai sus, câte șanse am să fiu eu cel care este admis?

| sadrian46 a răspuns (pentru MotoBlitz):

1.Da, ai avea. 2. Concursurul de admitere este foarte corect și nu poate fi influențat, așa că ai șanse.

| MotoBlitz explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-ar trebui ca mai intâi să intri la liceu? și apoi să-l și termini? și să-ți iei și bac-ul? și...

| MotoBlitz explică (pentru sierra1):

Mamă, ce m-ai ajutat. Mai bine te abțineai dacă ești atât de inapt mintal

| sierra1 a răspuns (pentru MotoBlitz):

" MotoBlitz : ești atât de inapt mintal"

iar ai impresia că vorbești cu mă-ta? (vezi și cratima)

| sierra1 a răspuns:

Rog admonestati drastic userul pentru limbajul mizerabil!