| Angelo1901991 a întrebat:

Salut, imi poate spune si mie ceva despre Fortele Speciale ale Romaniei si in ce categorie se imparte("profiluri")? Multumesc

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Serviciul de Poliție pentru Intervenție Rapidă (SPIR)

Grupul Special de Protecție și Intervenție (GSPI Acvila) (2003-2009)

Brigada Antiteroristă, fostă Unitatea Specială de Luptă Antiteroristă (USLA)

Serviciul pentru Intervenții și Acțiuni Speciale (SIAS)

Detașamentul de Intervenție Rapidă - enbig grinetașamentul de Intervenție Rapidă

Detașamentul de Poliție pentru Intervenție Rapidă (DPIR) - enbig grinetașamentul de Poliție pentru Intervenție Rapidă [1]
Departamentul de Intervenție și Acțiuni Speciale (DIAS)

Serviciul Operații Speciale - fost Serviciul acțiuni antiteroriste și forțe speciale (SAAFS)

Școala de Aplicație a Forțelor pentru Operații Speciale - fostă Școala de Aplicație pentru Parașutiști de la Buzău
Detașamentul de căutare-salvare în luptă (DCSL), înființat la 1 septembrie 2008

Serviciul Independent pentru Intervenții și Acțiuni Speciale (SIIAS)

Forțele Armate Române

-Grupul Naval de Forțe pentru Operații Speciale (GNFOS) [4]
-Brigada 6 Operații Speciale [7]
-Batalionul 307 Infanterie Marină

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce vise umede mai ai... avem si noi cateva zeci de luptatori speciali si tu visezi catralioane de categorii si povesti. https://en.monitorulapararii.ro/......do-1-26000