| Belingot a întrebat:

Salut, imi poate spune si mie cineva unde ma pot angaja la 15 ani in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| alex241 a răspuns:

La vârsta de 15 ani nu te va angaja nimeni. Legal, de la 16 ani poți fi angajat. Sfat: Pentru a evita angajarea, poți face un curs, ceva. De exemplu un curs de Hairstilist (dacă îți place, bineînțeles). E mult mai sigur și poți face asta și acasă.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La serele de flori, zarzavaturi sau pomi fructiferi, din zona.
Trebuei sa te interesezi unde sunt ca eu nu am habar unde locuiesti.

| Catrice a răspuns:

La portofelul lui mami și tatihee hee
Vrei sa dai nefolositor este? Aia e, legal nu e decât de la 16... dacă vrea mami...da nu te ia nimeni la 15 ca ai 0 experienta, 0 pregătire.

| Zuzu1991 a răspuns:

In teorie la distribuit pe gratis cioace mici si stralucitoare de reclama in fata gaurii de metrou, la aia nu prea se uita la varsta si nu esti intr-un mediu unde esti pus in pericol in vreun fel

insa, subscriu la ce a spus DemonLord, mai bine la portofelul lui mami si tati, plangi pana iti dau banu' tongue

sau te muti in Rusia si faci videochat, am inteles ca acolo e legal underage big grin

| zilog a răspuns:

La 15 nu se risca nimeni

dar totusi ai putea incerca pe la spalatorii auto

de si este ilegal

e cam aiurea
mai bine faci ceva cu mana ta di vinzi ceva artă
pietre pictate
felicitari origami

ce sa iti spun
tablouri cu seminte

nu prea ai voie sa muncesti la 15 ani

Ai putea sa câmți și să prinești bani 4

| morfeo a răspuns:

Picol

| intrebcenustiu a răspuns:

Posibil ca ospatar la nunti, acolo nu se face contract