| Cosmin483 a întrebat:

Salut! Îmi puței spune cum e cu masterul aici: https://www.italianchefacademy.it/......-roma.html Trebuie sa fac facultatea în România iar dupa sa fac masterul acolo? Ar trebui sa fac și cursul profesional pentru chef?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să înțelegi ca termenul de master în acest caz nu se referă la un masterat universitar ci este un curs de maestru bucătar. Se numește academie, tot așa ca să îi dea un nume pompos. Este o școală profesională de grad înalt, dar nu este necesar să ai studii universitare în prealabil,