| Mișu1720 a întrebat:

Imi spune și mie cineva cât câștigă un jandarm subofițer? Și, normele de hrana intra in salariu? Sau pe lângă el. Mulțumesc! happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cei mai proaspeti angajati din MAI - agenti si subofiteri care au terminat scoala in decembrie 2017, salariul de functie este peste 1.900 de lei, iar venitul net ajunge in jur de 2.500 - 2.600 lei, fara a adauga eventualele sporuri care ar putea proveni din munca in zilele libere sau de sarbatori.

https://www.wall-street.ro/......lariu.html