| Onefufu a întrebat:

Salut! In ce constă portofoliul pentru admiterea la liceu cu specializarea arhitectură (Gheorghe Asachi din Iasi/Octav Băncilă din Iasi)? Ce desene ar trebui și un exemplu. Și dacă se dau probele de aptitudini și ce se da? Mersi mult!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu ar trebui să suni la secretariat și să intrebi punctual chestiile astea:

• Secretar Şef - tel: 0232-276253

• Secretariat - tel/fax: 0232-276087

| isemilia a răspuns:

Suni la secretariat. In principiu cateva desene, de preferat care sa aiba legatura cu arhitectura. Poti intreba pe cineva ce este la acest liceu ce a continut portofoliul lor.