| papuciirupti a întrebat:

in ce domeniu este criza de muncitori, salariul sa depaseasca lejer 2000 lei?
ce faculate ar fi recomandat sa urmez? (nu incepeti cu chestii 'ce ti se potriveste' ca nu ma intereseaza, sunt o persoana foarte mobila si mereu deschisa lucrurilor noi, nici nu ma plictisesc repede, daca imi ies banii care vreau imi place...

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Meserii care nu necesita o diploma de licenta :controlor de trafic aerian( deosebit de stresanta, dar cu salariu in jur de 20000lei!),sudor argon, alpinist utilitar, macaragiu, somelier, grefier.Vezi salariile in link: http://www.mediafax.ro/......e-16226151

4 răspunsuri:
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

In domeniul IT se cauta. big grin

| minrest a răspuns:

Te faci programator si iei mult mai mult decat ai spus tu, iar din anul doi de facultate te poti angaja. Asa o sa faci ce ti se potriveste: bani gheata!

Bula
| Bula a răspuns:

- IT
- constructii
- electricitate, electronica, automatizari
- tamplar (!)
- pantofar (!)
- etc

Adica in orice domeniu unde este lipsa de specialisti buni, cu experienta

| GabiDumitrescu a răspuns:

Criza e peste tot. Mai ales de muncitori SERIOSI. La cum pui tu problema, nu pari serios.