| anonim_4396 a întrebat:

Salut, in clasa a 12-a daca dau bacul si nu il iau din prima obligatoriu trebuie sa-l mai dau odata? Pentru a intra la facultatea de psihologie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este obligatoriu, la orice facultate, inclusiv la psihologie, nu poti candida fara diploma de bacalaureat.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai daca nu il iei din prima, e normal sa te inscrii pentru sesiunea din toamna unde sa speram ca il vei lua. Si pentru a intra la orice facultate trebuie sa ai diploma de bac. Dar daca iti doresti la buget acum in toamna vei intra doar la taxa pentru ca locurile la buget au fost ocupate, dar mai exista si varinata sa stai un an acasa si sa inveti pentru examenul de psihologie, deoarece se intra pe baza de examen, si sa iei ce mai mare nota ca sa intri la buget.

| elena97890 a răspuns:

Da este obligatoriu sa ai bac.ul luat indiferent de facultate