| Bany123 a întrebat:

Salut.
In legătura cu admiterea la proba medicală la pompierii se ia in considerare si pentru cei subponderali (prea slabi) sau doar pentru cei supraponderiali(prea grași)?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru toti.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles! Atat pentru subponderali cat si supraponderali se aplica legea si baremele si se pot respinge candidatii.
Exista analize medicale serioase, vizita medicala la diversi medici si esti dezbracta la pielea goala, cantarit, masurat, intrebat si verificat de toate bolile si problemele de sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vizită medicală și mergi prin mai multe cabinete unde sunt doctori care te consultă.
Dacă vede medicul că ești prea slab s-ar putea să nu fi admis.

| VasileRapidistu13 a răspuns:

Când am dat eu a contat slăbește repede daca vrei sa iei baga și tu suc de sfecla că ajută la slăbit, fa sport dar pe intensitate adică 10 min tare, caută pe net indice de masa corporala și vezi daca te incadrezi sub 25 trebuie sa ai

| mi25 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Hello! El zice ca e prea slab, ce sa mai slabeasca?

| VasileRapidistu13 a răspuns:

Pentru slăbit nu te pica baga și tu shaorme pizza